04-376-1222
משלוחי פרחים בחיפה והקריות
0

חמניות

חזרה

חמניות

פרח גן יפיפה אשר מאיר לאורך כל הקיץ והסתיו ומתאפיין במראה קיצי במיוחד. מדובר באחד מהפרחים הפופולאריים ביותר בסידורי הפרחים בגלל המראה החיוני והמלבלב שלו אשר מתאים לכל מאורע ולכל הזדמנות חגיגית. החמנייה היא צמח חד-שנתי בעל פני פרחים גדולים דמויי חיננית. היא כוללת כ-50 מינים שונים, מוצאה המקורי הוא צפון אמריקה אך כיום ניתן למצוא אותה באזורים שונים ברחבי הגלובוס, לרבות אירופה, אסיה ואוסטרליה. פריחתו מתחילה באמצע הקיץ והוא ממשיך לפרוח עד תחילת הסתיו.

שמו המדעי של הפרח מגיע מהמילים היווניות helios ("שמש") ואנתוס ("פרח") ובאנגלית הפרח המרהיב הזה נקרא sunflower בגלל צבעו הצהבהב והמואר לצד צורתו המזכירה קרני שמש זוהרות. הפרחים מגיעים בצבעים רבים (צהוב, אדום, כתום, אדום, חום), אבל הם בדרך כלל בעלי צבע צהוב עז עם חלק מרכזי כהה יותר בגוון חום. החמנייה משמשת גם את תעשיית המזון כאשר במרכזה צומחים זרעים רבים הנחשבים כטובים למאכל ומהם ניתן להפיק שמן חמניה או לאכול בתצורתם הטבעית. כל חמנייה יכולה להכיל עד 1,000 עד 2,000 זרעים.

כיום, קיימות בטבע גרסאות רבות של החמנייה, חלקן נראות שונות מאוד מהצמח המקורי. העובדה המעניינת ביותר לגבי פרחי החמניות הוא העובדה שמדובר בפרח בעל יכולת הליוטרופית, כלומר הן הופכות את כיוון הפרחים שלהן כדי לעקוב אחר תנועת השמש על פני השמים מכיוון מזרח למערב, ואז בלילה הן חוזרות שוב לכיוון מזרח, מוכנות לכיוון קרני אור השמש בשעות הבוקר. עובדה מעניינת נוספת היא כי כל פרח חמנייה מורכב למעשה מאלפי פרחים קטנטנים. חמנייה היא למעשה אלפי פרחים קטנטנים.

עלי הכותרת הצהובים והאזור המרכזי החום הם למעשה פרחים בודדים בעצמם, כאשר פריחה של חמנייה קלאסית יכולה להיות מורכבת מעד 2,000 פרחים קטנים. החמנייה הוא פרח שגדל בקצב מהיר ביחס לגודלו, כאשר רוב זני החמניות מבשילים תוך 80 עד 95 ימים בלבד. החמנייה נמצאת בשיא תפארתה בשעות הבוקר ולכן כאשר קוטפים אום מומלץ לעשות זאת בשעות המוקדמות של היממה שכן הן עלולות לנבול.

חמניות
Powered by
כלי נגישות

Powered by - Wemake